МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ З ВИЩОЮ ШКОЛОЮ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ В М. КАТОВІЦЕ, РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА

В рамка виконання Рамкової угоди між Національним університетом цивільного захисту України та Вищої школи управління охороною праці в Катовіцах представники кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, доценти Богдан ЦИМБАЛ, Олена ШАРОВАТОВА, Олена БРИГАДА та здобувачі вищої освіти факультету техногенно-екологічної безпеки спеціальності 263 «Цивільна безпека», ОПП «Охорона праці», за другим (магістерським) рівнем вищої освіти Олена ТАРАСЕНКО та за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти Аліна ТАНЧУК, Вікторія АГАФОНОВА, Юлія СЕЛІВАНОВА, Вікторія ГОРБЕНКО в рамках міжнародної угоди відвідали Вищу школу управління охороною праці в м. Катовіце, Республіка Польща. Метою візиту є представлення взаємозалежності потенціалу науки та практики у сфері охорони праці, обміну знаннями та досвідом, а також посилення контактів між науковою спільнотою Польщі та України. Під час візиту було представлено лабораторію хімічної небезпеки, яка складається з лабораторій, які працюють незалежно один від одного: Лабораторії токсикології та екології , яка є навчальною, та Інструментальної лабораторії, яка є науково-дослідною лабораторією; Лабораторію фізико-механічних небезпек, яка складається з Лабораторії фізичних небезпек і Лабораторії механічних небезпек; Лабораторія електротехніки та електричних небезпек. Учні визначають в них джерела фізико-механічних небезпек, досліджуючи рівень шуму, пилу, радіації, електричних збоїв, вологи їх вплив на здоров’я та життя людини. Лабораторії оснащені свердлильним верстатом, фрезерним верстатом, токарним, шліфувальним верстатом та унікальним у вітчизняному масштабі обладнанням для визначення мінімальної температури займання шару пилу та пилової хмари. Можливо визначити джерела шуму, вібрації, освітлення, лазера, мікрохвильового, електромагнітного випромінювання та електричних збурень, а також стенд для вимірювання опору матеріалів, предметів і систем. Висловлюємо подяку адміністрації Вищої школи управління охороною праці в м. Катовіце та спеціалісту з міжнародної співпраці, Відділ міжнародного співробітництва Олени КОЩЕНКО.