Технології захисту навколишнього середовища (Техногенно-екологічна безпека)

Спеціальність «Технології захисту навколишнього середовища (освітня програма – техногенно-екологічна безпека)», яка входить до галузі знань «Виробництво та технології» – це перспектива отримання універсальних знань, які можуть бути використані в більшості сфер діяльності, пов’язаних з промисловістю, охороною праці, екологічною та техногенною безпекою.

Спеціальність є однією з найперспективніших, ліцензію на відкриття якої університет отримав у лютому 2018 року. Вона спрямована на підготовку фахівців, діяльність яких полягає у покращенні стану довкілля шляхом застосування нових інженерних принципів. Ця спеціальність гармонійно пов’язує питання забезпечення екологічної безпеки з розвитком сучасних технологій із захисту довкілля.

Фахівці цієї спеціальності є затребуваними у будь-якій галузі промисловості, а також в державній службі надзвичайних ситуацій України та в екологічній інспекції. Їх робота пов’язана з інспектуванням, моніторингом, контролем стану довкілля та розробкою технологій і систем його захисту. В процесі навчання студенти мають можливість не тільки одержати теоретичні знання, а й набути практичного досвіду в цій галузі під час виїзних занять на підприємства м. Харкова.

Слід зазначити, що студенти мають можливість займатися науковою діяльністю у цій галузі з провідними науковцями університету, а кращі з них – стажуватися у країнах ЄС.

Випускник університету за даною спеціальністю має широкий спектр працевлаштування в державних органах екологічної інспекції, в силових структурах, екологічних прокуратурах і організаціях, що здійснюють нагляд за охороною навколишнього середовища, а також в науково-дослідних установах і навчальних закладах.

Освітній ступінь «бакалавр» студент отримує після захисту кваліфікаційної роботи.
Термін навчання – 4 роки (заочна форма – 5 років).

Кваліфікація бакалавра – бакалавр з технологій захисту навколишнього середовища.

Базовий рівень бакалавра – повна загальна середня освіта.