УЧАСТЬ У ІІ ФОРУМІ «FORUM SAFETY FIRST» В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ УГОДИ

Протистояння світу науки та бізнесу, обмін думками та досвідом у сфері безпеки та оцінка впливу пандемії на охорону праці – так можна узагальнити ІІ ФОРУМ «FORUM Safety First». У четвер, 4 листопада 2021 року, у Вищій школі управління безпекою праці в Катовіце, Республіка Польща відбулася друга конференція серії FORUM Safety First. Цьогорічне видання керувалося гаслом «Міждисциплінарна безпека праці» в якій прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, доценти Богдан ЦИМБАЛ, Олена ШАРОВАТОВА, Олена БРИГАДА та здобувачі вищої освіти, спеціальності 263 «Цивільна безпека», освітньо-професійних програм «Охорона праці», за другим (магістерським) рівнем вищої освіти Олена ТАРАСЕНКО, за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти Аліна ТАНЧУК, Вікторія ГОРБЕНКО, Юлія СЕЛІВАНОВА та Вікторія АГАФОНОВА. Конференція стала нагодою для обміну знаннями та досвідом між світом науки та бізнесу. Свої доповіді презентували науковці польських та зарубіжних університетів, науковці Центрального інституту охорони праці, представники компаній з охорони праці та Національного університету цивільного захисту України у Харкові. Виховання техніки безпеки, сучасні засоби індивідуального захисту, екологічні аспекти безпеки або роль людського фактора в гігієні та безпеці праці – ось основні проблеми, на які розглянуті теми доповідей. У цих виступах часто повторювалася тема впливу нинішньої пандемічної ситуації на безпеку праці. Питання конференції були представлені не лише з точки зору наукових досліджень, а й практичного застосування в промисловості, освіті та охороні здоров’я. У своїх думках про конференцію учасники наголосили на важливості організації заходу, який поєднав би теоретиків і практиків. Можливість обговорювати, зіставляти думки та висувати спільні висновки є незамінним двигуном розвитку галузі охорони праці. У зв’язку з пандемією конференція пройшла в гібридній формі. Доповідачі та слухачі могли взяти участь у заході на місці в штаб-квартирі WSZOP або підключившись онлайн. Конференція була організована за програмою «Соціальна відповідальність науки/Відмінна наука» за співфінансування Міністерства освіти і науки Республіки Польща.