8 травня 2024 року відбулася лекція з освітнього компоненту «Моніторинг довкілля», яку провів фахівець в галузі екології, завідувач лабораторії проблем формування та регулювання якості вод Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», канд. техн. наук Брук Володимир. На лекції були присутні здобувачі вищої освіти 3-го курсу навчання та НПП – доцент Олена Бригада, викладачі Олексій Ільїнський, Антон Мацак та інші зацікавлені у матеріалі здобувачі. У змістовній лекції Володимир Брук докладно розповів про основні засади створення інтерактивних електронних карт з використанням ГІС-технологій та основні завдання, які вони вирішують. Презентація лекції була побудована на розгляді практичної розробки УКРНДІЕП, яка була впроваджена в практику моніторингу стану довкілля системи Міндовкілля України – програми «ГІДРОСФЕРА». Володимир Брук детально описав основні функції програми та особливості її регіонального застосування. Також для порівняння було розглянуто сучасні аналогічні програмні засоби та можливості їх публічного використання. Після жвавого обговорення було надано відповіді на ряд питань. Вчимося у фахівців-практиків!