Початок березня знаменує дати, що у минулому і сьогоденні важливі українському суспільству.

Відтак, серед тем, які під час кураторських годин обговорювались зі здобувачами 2-го і 3-го року навчання бакалаврату ОПП «Охорона праці» куратором груп - доцентом кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Оленою Шароватовою: «1 Березня - Всесвітній день цивільної оборони»; «8 Березня - Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародного миру»; «9 Березня – День народження легенди українського народу Т.Г. Шевченка».

Підсумком зустрічей стало усвідомлення здобувачами того, що:

- аспекти цивільної оборони охоплюють широке коло питань - від формування продовольчих запасів, підготовки укриттів, надання домедичної допомоги постраждалим до того, як убезпечити себе та дітей від загрози в мережі Інтернет, що в умовах протистояння України повномасштабному російському вторгненню знову актуалізуються ті пласти інформації, що відомі багатьом зі шкільного курсу безпеки життєдіяльності та основ здоров’я;

- у реаліях сьогодення важливим є недопущення стереотипів під час відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародного миру, що жінка – це не лише «берегиня», жінка – це особистість, яка кожного дня, долаючи гендерні стереотипи, доводить, що вона рівноцінна, сильна та незалежна особистість, яка бореться за майбутнє своєї держави, в якій не місце сексизму, сексуальному та домашньому насильству;

- 9 березня 2024 року в Україні відзначається 210-та річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861 рр.) – видатного українського поета, прозаїка, художника, політичного і громадського діяча, усе життя і творчість якого були присвячені українському народу.

Письменник, як і ми сьогодні, мріяв про ті часи, коли наша країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу.

Олена Шароватова, кафедра ОПтаТЕБ