22 січня 2024 року відбулось перше з курсу з 4 практичних занять з опанування мови жестів «Міні-курс жестової мови для надзвичайних ситуацій», яку розуміють громадяни з вадами слуху, який був організований начальником кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки, к.т.н., доцентом Андрієм КАЛИНОВСЬКИМ.

Проходження курсу успішно розпочали професор кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки, гарант освітньо-наукової програми «Техногенно-екологічна безпека» для третього (освіто-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології», д.т.н., доцент Олександр КОНДРАТЕНКО, доцент кафедри мовної підготовки соціально-психологічного факультету, к.філол.н., доцент Ольга ЛИТВИНЕНКО.

Також курс вирішив опановувати ад’юнкт кафедри другого року денної форми навчання Вячеслав КРАСНОВ.

Спікеркою курсу виступила Галина АБРАМЕНКО.

Слід зазначити, що курс ініціював наш закордонний гість і колега Jason HULL, його промова про важливість знання жестової мови у повсякденній реальній діяльності рятувальника англійською мовою перекладалися наживо Ольгою ЛИТВИНЕНКО.

Знання і навички, засвоєні впродовж опановування курсу стануть в нагоді при взаємодії з учасниками освітнього процесу, представниками академічної та наукової спільноти, тобто підвищення рівня інклюзивності такої діяльності.