14 грудня 2023 р. НПП кафедри ОП та ТЕБ ‑ Олена БРИГАДА та Олексій ІЛЬЇНСЬКИЙ ‑ прийняли участь у вебінарі «Європейський принцип партнерства: ключ до участі громадськості у відбудові України», організованому ГО «Екодія» та CEE Bankwatch Network та присвяченому сталому зеленому післявоєнному відновленню.

Спікерами були:

• Мирослав Мойзіш, Проект «Партнерство», Словаччина;
  • Кшиштоф Мрозек, Зелена мережа Польщі;
  • Юрай Меліхар, CEPA – Друзі Землі Словаччини;
  • Марія Лук'янова, Екодія-Бенквоч.

Під час вебінару обговорювалися актуальні питання інтеграції екологічної та кліматичної політики, розвиток зеленої екології, фінансування фондами ЄС, декарбонізації викидів, альтернативні джерела енергії, управління відходами, зелена енергетика та залучення громадськості до процесів відбудови в Україні. Було зазначено, що за останній час, в умовах воєнних дій, зросла роль громадських природоохоронних організацій у сфері управління процесами моніторингу довкілля.

Присутніми було схвалено основні напрями діяльності громадських організацій та об’єднань з активізації впливу на процес контролю за станом довкілля.