14 грудня 2023 року під керівництвом викладача кафедри Олексія Ільїнського  відбулося засідання наукового гуртка кафедри ОП та ТЕБ за темою «Сучасні методи екологічних досліджень».

Були розглянуті питання методологічного і термінологічного характеру застосування різних методів та методик в екологічних дослідженнях.

Великий інтерес викликала демонстрація оригінальних відеозаписів роботи сучасних приладів – газового хроматографа, атомно-адсорбційного спектрометра, бактеріологічного мас-спектрометра MALDI-TOF, аналізатора ICP- PlasmaQuant 9100, рентген-флуоресцентних аналізаторів на прикладі РФА СПЕКТРОСКАН та додаткового обладнання до них.

Всі прилади було показано в реальній роботі лабораторій Укр НДІ екологічних проблем, санітарно-гігєнічної лабораторії «КП СЕС» та аналітичної лабораторії  «Біолайтс» (м. Тернопіль). Було розглянуто принцип дії приладів і можливі сфери їх застосування. Робота приладів була розглянута з позиції їх практичного застосування в екологічних дослідженнях в Україні та можливості застосування в інших галузях.

Обговорення та питання викликали неабиякий інтерес у здобувачів – майбутніх екологів, які набули нові знання з актуальних питань аналітичних досліджень  довкілля в Україні.