27 жовтня об 11:00 за Києвом і після занять у записі на YouTube у межах кураторської години майбутні фахівці з охорони праці – здобувачі вищої освіти факультету техногенно-екологічної безпеки другого і третього років навчання – на чолі із доценткою кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Оленою Шароватовою долучились до наймасштабнішого флешмобу осені - до Радіодиктанту національної єдності - 2023. В умовах воєнного стану поки що розкидані країною і світом цього року студенти змогли доєднатись до заходу з різних точок світу.

Слухали радіодиктант на https://www.youtube.com/watch?v=vPuAVtmznBs. Його текст із назвою «Дороги України» написала українська перекладачка і поетеса Катерина Калитко. Читав диктант актор театру і кіно Олексій Гладковський. Цьогорічний радіодиктант присвячений краєвидам рідного краю. Авторка тексту згадала у ньому і про Харківщину — у другому реченні йдеться про ізюмський пейзаж.

У День української писемності до Національного радіодиктанту щороку приєднуються тисячі українців. Існує Ця традиція з 2000 року. Цього року його пишуть в укриттях і навіть на фронті. Раніше його проводили 9 листопада, в день церковної пам’яті Нестора Літописця. З переходом ПЦУ на новий церковний календар дата змістилася. На майбутнє відомим буде те, що 2022 року радіодиктант національної єдності виявився складним - жодна людина, яка офіційно надіслала його на перевірку, не написала його без помилок.

Перевірятимуть себе учасники освітнього процесу й вихованці ФТЕБ 30 жовтня після 11:00 за Києвом, коли буде опубліковано правильний текст радіодиктанту.

Ловімо хвилю єдності! Єднаймося і пам’ятаймо: мова – то серце народу, наш ідентифікатор!

За матеріалами

Олена Шароватова, кафедра ОП та ТЕБ