26 жовтня 2023 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція«Виклики та проблеми охорони праці в закладі професійної (професійно-технічної) освіти».

Участь у конференції взяли керівники, методисти, педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, здобувачів освіти, роботодавці та ключові стейкхолдери.

Національний університет цивільного захисту України представила доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Олена Шароватова із доповіддю «Розвиток освітньо-професійних програм «Охорона праці» першого і другого рівнів вищої освіти в умовах мінливих реалій сьогодення», підготовленою у співавторстві із доцентом кафедри Богданом Цимбалом.

Проведений захід сприяв підвищенню рівня обізнаності та обміну досвідом при обговоренні у середовищі науковців, педагогів та фахівців-практиків у галузі охорони праці питань безпеки праці та збереження здоров’я всіх учасників освітнього процесу, зокрема: управління ризиками в екстремальних умовах; формування ризик-орієнтовного мислення у керівників і педагогічних працівників; цифровізації систем управління охороною праці в закладах освіти і на підприємствах; організації навчання з питань охорони праці в закладах професійної освіти; зміни в законодавстві з охорони праці тощо.

Робота учасників конференціївідбила сучасні потреби закладів освіти у створенні безпечного освітнього середовища відповідно до вимог охорони праці під час воєнного стану та бойових дій на території України.

Олена Шароватова, кафедра ОП та ТЕБ