21 вересня 2023 року в рамках освітнього компоненту «Гідробіологія» викладачі кафедри ОП та ТЕБ Олена БРИГАДА та Олексій ІЛЬЇНСЬКИЙ провели заняття з групою МЕКБ-22-522 на тему «Біологічне очищення стічних вод», під час якого розглянули основні споруди, які використовують для біологічного очищення стічних вод, умови очищення та характеристики активного мулу установок біологічного очищення.

Здобувачі вищої освіти дізналися про критерії якості активно мулу відповідно до діагностики, розробленої Д. Ейкельбумом (Eikelboom D.H. Process Control of Activated Sludge Plants by Microscopic Investigation), який детально описав характеристики активного мулу біологічних очисних споруд, техніку мікроскопіювання препаратів та запропонував ключі для ідентифікації нитчастих мікроорганізмів, що впливають на седиментаційну здатність активного мулу та викликають його «спухання».

Набуті знання здобувачі вищої освіти використовуватимуть у подальшій практичній і науковій роботі, зокрема під час підготовки кваліфікаційної роботи.