Впродовж 05–08 вересня 2023 року відбувався XXVІІI Міжнародний конгрес двигунобудівників у дистанційному форматі пленарного та низки секційних засідань.

Організаторами Конгресу виступили:

− Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського «ХАІ»;

− Національний технічний університет «ХПІ»;

− Державне підприємство «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка Івченка;

− Акціонерне товариство «Мотор Січ»;

− Акціонерне товариство «ФЕД».

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, які навчаються за ОПП та ОНП «Техногенно-екологічна безпека» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології», взяли участь у роботі Конгресу з метою підвищення своєї кваліфікації та обізнаності з сучасним рівнем наукової думки щодо питань забезпечення екобезпечного стану процесу експлуатації енергоустановок з двигунами внутрішнього згоряння – відвідали як пленарне засідання, так і засідання секції «Поршневі ДВЗ».

Слід зауважити, що у науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь у Конгресі – опублікували 2 статті у Всеукраїнському науково-технічному журналі «Двигуни внутрішнього згоряння» (фахове видання категорії "Б" з переліку МОН України за спеціальнстю 142 "Енергетичне машинобудування") та тези доповіді у збірнику матеріалів Конгресу:

– Удосконалення математичного описання теплофізичних властивостей альтернативних моторних палив на основі модифікованої термодинамічної теорії збурень. Частина 1 [Текст] / О.М. Кондратенко, К.Р. Умеренкова, А.М. Лєвтєров, О.П. Строков, В.Ю. Колосков // Двигуни внутрішнього згоряння. – Х: НТУ «ХПІ», 2023. – № 1. – рр. 25–32. – DOI: 10.20998/0419-8719.2023.1.04.

– Удосконалення математичного описання теплофізичних властивостей альтернативних моторних палив на основі модифікованої термодинамічної теорії збурень. Частина 2 [Текст] / О.М. Кондратенко, К.Р. Умеренкова, А.М. Лєвтєров, О.П. Строков, В.Ю. Колосков // Двигуни внутрішнього згоряння. – Х: НТУ «ХПІ», 2023. – № 2. – рр. 54–63. – DOI: 10.20998/0419-8719.2022.2.07.

– Mathematical apparatus for simulation of thermophysical properties of alternative motor fuels with the purpose of ecologization of internal combustion engines [Text] / O.M. Kondratenko, K.R. Umerenkova, A.M. Lievtierov, O.P. Strokov, V.Yu. Koloskov // ХXVІІІ Міжнародний конгрес дви­гу­но­бу­дівників: Тези до­по­ві­дей (04–09 вересня 2023 р.). – Х.: НАКУ «ХАІ», 2023. – С. 123.

Серед доповідей на пленарному засіданні та засіданні секції «Поршневі ДВЗ» були такі, що викликали жвавий інтерес майбутніх фахівців з технологій захисту навколишнього середовища, а саме:

– І. Ф. КРАВЧЕНКО (Запоріжжя) «Екологічні програми розвитку двигунів ДП «Івченко-Прогрес»;

– К. Б. БАЛУШОК (Запоріжжя) «Сучасний стан і перспективи АТ «Мотор Січ»;

– А. П. МАРЧЕНКО, І. В. ПАРСАДАНОВ, І. В. РИКОВА (Харків) «Еволюційний розвиток дизелів автотранспорту: екологічні та економічні показники»;

– І. І. ПЕТУХОВ, О. Ю. ЛИСИЦЯ (Харків) «Проєкт HYDEA – практичний крок до водневої авіації. Інформаційне повідомлення»;

– А. А. ЛІСОВАЛ (Київ) «Передумови використання водню в Україні в енергетичній та автомобільній галузях»;

– П. С. СУВОРОВ, Т. В. ТАРАСЕНКО, В. І. ЗАЛОЖ (Одеса, Ізмаїл) «Особливості оцінки енергоефективності суден у внутрішньому судноплавстві»;

– Р. А. ВАРБАНЕЦЬ, Д. С. МІНЧЕВ, І. В. САВЕЛЬЄВА, А. А. РОДІОНОВ, Т. М. МАЗУР, С. П. ПСАРЮК, В. В. БОНДАРЕНКО (Одеса, Миколаїв) «Розширені методи діагностики для суднових дизельних двигунів: досягнення відповідності IMO щодо декарбонізації»;

– І. В. ГРИЦУК, Д. С. ПОГОРЛЕЦЬКИЙ, А. П. ПОЛИВ’ЯНЧУК, І. В. ХУДЯКОВ (Харків, Херсон) «Особливості методу визначення витрати палива та викидів шкідливих речовин двигунів транспортних засобів з системами подачі бензину і газу (двигун автомобіля з системами подачі бензину і зрідженого нафтового газу)».

Побажаємо майбутнім бакалаврам, магістрам та докторам філософії з технологій захисту навколишнього середовища подальших успіхів у прагненні до підвищення кваліфікації та розширення обізнаності і кругозору у питаннях забезпечення техногенно-екологічної безпеки!