17 серпня 2023 р. відбувся вступний іспит до аспірантури зі спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища».

Вступне випробування здійснювалось відповідно до Стандарту вищої освіти (затв. та введено в дію Наказом Міністерства освіти і науки України № 1427 від 23.12.2021 р.), Професійного стандарту на групу професій «Викладачі закладів вищої освіти» (затв. Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 610 від 23.03.2021 р.), а також згідно до освітньо-наукової програми вищої освіти «Техногенно-екологічна безпека» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології» (акредитована НАЗЯВО, сертифікат № 4160 від 28.04.2023 р.), Програми вступних випробувань для здобуття освітнього ступеня «Доктор філософії» за освітньою програмою «Техногенно-екологічна безпека» спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» галузі знань 18 «Виробництво та технології», Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13.10.2021 р. № 1098, Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти в НУЦЗ України в 2023 р. (затв. вченою радою НУЦЗ України 16 грудня 2021 року, протокол № 4).

Випробування відбувалось у 2 етапи для вступників, які не мають освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища»:

– електронне тестування у системі OpenTest2.3 за програмою, яка побудована на основі Стандарту вищої освіти зі спеціальності 183  Технології захисту навколишнього середовища для другого (магістерського) рівня вищої освіти, який затверджено та введено в дію Наказом Міністерства освіти і науки України № 378 від 04.03.2020 р., що має на меті виявлення відповідності підготовки вступника рівню засвоєння програми підготовки магістра за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища»;

– усна співбесіда зі спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» з фіксацією результатів підготовки та відповідей у аркуші усної відповіді (співбесіди) на вступному випробуванні, програма якого враховує потенційні тематики наукових досліджень здобувачів вищої освіти, викладені в ОНП «Техногенно-екологічна безпека», галузевий аспект унікальності ОНП (вимоги основного роботодавця за ОНП – ДСНС України) та регіональний аспект унікальності ОНП (потреби регіонів України щодо забезпечення екологічної безпеки, у тому числі й у період повоєнної відбудови країни), що має на меті встановлення рівня обізнаності вступників у сфері попередньо обраної тематики дисертаційного дослідження, а також виявлення кращих за рівнем підготовки вступників за умови конкурсу на вступ.

Претендентом на вступ до аспірантури університету на денну форму навчання був викладач кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України, магістр екології Давід КОВТУН, який успішно склав обидва етапи іспиту.

Склад екзаменаціної комісії:

голова комісії – Володимир АНДРОНОВ, доктор технічних наук (спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека), професор, проректор з наукової роботи – начальник науково-дослідного центру Національного університету цивільного захисту України, Заслужений діяч науки і техніки України, полковник служби цивільного захисту;

члени комісії:

Олександр КОНДРАТЕНКО, доктор технічних наук (спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека), доцент, професор кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища Національного університету цивільного захисту України;

Олена СЄРІКОВА, кандидат технічних наук (спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека), доцент кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища Національного університету цивільного захисту України.

Побажаємо вступнику успішного і повного опанування освітньої та наукової складових освітньо-наукової програми!