17.08.2023 р. відбулося розширене он-лайн засідання Асоціації професіоналів довкілля/Professional Association of Environmentalists of the World (PAEW) з провідними фахівцями в екологічній сфері щодо обговорення Проєкту нового переліку галузей знань і спеціальностей, в якому взяли участь гаранти ОП «Екологічна безпека» першого та другого рівнів вищої освіти – Олексій ІЛЬЇНСЬКИЙ та Олена БРИГАДА. Захід об’єднав всю національну еліту екологічної освіти і науки: представників ЗВО, що готують екологів, представників Міністерства освіти і науки України, народних депутатів, громадських діячів, науковців, роботодавців, здобувачів вищої освіти тощо. Були присутні майже 180 фахівців.Зустріч актуалізувала та відокремила деякі проблемні питання спеціальності 101 «Екологія», Класифікатора професій, які потребують вирішення, а також необхідності екологічній спільноті більш тісно комунікувати та конструктивно співпрацювати. Питання екологічної безпеки у нашій країні все більше набувають надзвичайної актуальності через екоцид, що спричиняють військові дії росії в Україні, та негативні наслідки для довкілля усього світу. Отже, якісна екологічна освіта та висококваліфіковані фахівці-екологи – це шлях до сталого розвитку не тільки нашої країни, але й усього світу!

Дякуємо Professional Association of Environmentalists of the World за якісну організацію заходу та можливість долучитися до обговорення! Разом до Перемоги!

Олена БРИГАДА, Олексій Ільїнський, кафедра ОП та ТЕБ.