17 травня 2023 року відбувся прилюдний захист дисертаційної роботи доцента кафедри та заступник завідувача кафедри з інформаційних та медіа-технологій екології та природозахисних технологій факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету МОН України, кандидат технічних наук (спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека»), доцента Івана КОЗІЯ та тему «Наукові основи системного підходу до зниження техногенного навантаження від промислових викидів на довкілля» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека» на засіданні спеціалізованої вченої ради Д55.051.04 у Сумському державному університеті МОН України.

На заході були присутні член СВР, начальник факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України ДСНС України, доктор технічних наук (спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека»), професор, підполковник служби цивільного захисту Роман ПОНОМАРЕНКО та офіційний опонент, професор кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України ДСНС України, доктор технічних наук (спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека»), доцент Олександр КОНДРАТЕНКО.

Науковим консультантом здобувача є завідувач кафедри екології та природозахисних технологій факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету МОН України, доктор технічних наук (спеціальність 05.17.08 «Процеси та обладнання хімічної технології»), професор, академік Інженерної академії наук України, академік МАНЕБ Леонід ПЛЯЦУК.

Опонентами здобувача виступили завідувач кафедри екологічної безпеки та природоохоронної діяльності Інституту сталого розвитку ім. В'ячеслава Чорновола Національного університету «Львівська політехніка» МОН України, доктор технічних наук (спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека»), професор Ігор ПЕТРУШКА та завідувачка кафедри екології дорожньо-будівельного факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету МОН України, доктор технічних наук (спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека»), професор Наталія ВНУКОВА.

Головувала на засіданні СВР професор кафедри екології та природозахисних технологій факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету МОН України, доктор технічних наук (спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека»), професор Лариса ГУРЕЦЬ.

Такі заходи, всупереч повномасштабній військовій агресії з боку країн-агресорів, наочно демонструють, що наука об’єднує захисників довкілля, а такі заходи зміцнюють взаємозв’язки та посилюють обмін інноваційними ідеями, що створює основу для плідної співпраці, є корисним для вирішення задач забезпечення високого рівня показників екологічної безпеки та створення технологій захисту навколишнього середовища при повоєнному відновленні та відбудові економіки нашої країни.

Разом до перемоги!