27 лютого 2023 р. на розширеному засіданні кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища було здійснено доповіді щодо піврічної звітності

Захід відбувся відповідно до Положення про організацію апробації результатів наукових досліджень (Наказ НУЦЗ України № 185 від 22.09.2021 р.), Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у НУЦЗ України (Наказ НУЦЗ України № НС-181/88 від 31.08.2022 р.), Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах) цивільного захисту» (Наказ МВС України № 141 від 20.02.2017 р. із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС України № 980 від 24.12.2021 р.) та Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 р. № 261.

Зокрема, доповідали із застосуванням застосунку Zoom з демонстрацією мультимедійної презентації наступні здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються на освітньо-науковій програмі вищої освіти «Техногенно-екологічна безпека» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології»:

– Євген МАКАРОВ, ад’юнкт 4-го року денної форми навчання, капітан служби цивільного захисту, магістр цивільного захисту, тема дисертаційної роботи «Розробка технології очищення стічних вод молокопереробних підприємств, науковий керівник – Володимир АНДРОНОВ, доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи – начальник науково-дослідного центру НУЦЗ України, Заслужений діяч науки і техніки України, полковник служби цивільного захисту;

– Вячеслав КРАСНОВ, ад’юнкт 1-го року денної форми навчання, старший лейтенант служби цивільного захисту, магістр цивільного захисту, тема дисертаційної роботи «Технології захисту атмосферного повітря від впливу енергоустановок з поршневим двигуном внутрішнього згоряння», науковий керівник – Олександр КОНДРАТЕНКО, доктор технічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки НУЦЗ України.

Серед присутніх фахівців на засідання були присутні запрошені представники наукової та академічної спільноти:

– Антон ЛЄВТЄРОВ, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу водневої енергетики Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України.

Серед наукового-педагогічних працівників випускової кафедри фахівцями з напрямів дисертаційних досліджень здобувачів вищої освіти є:

– Володимир КОЛОСКОВ, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища,

– Олександр КОНДРАТЕНКО, доктор технічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища,

– Вадим БАБАКІН, доктор юридичних наук, доцент, викладач кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища,

– Стелла ГОРНОСТАЛЬ, кандидат технічних наук, доцент, старший викладач кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища,

– Станіслав ДУШКІН, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища,

– Олена СЄРІКОВА, кандидат технічних наук, старший викладач прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища.

На засіданні також були присутні здобувачі:

– Світлана КОВАЛЕНКО, аспірантка 2-го року денної форми навчання, магістр екології.

Присутні на заході одноголосно проголосували за схвалення резолюції щодо визнання роботи ад’юнктів Євгена МАКАРОВА та Вячеслава КРАСНОВА за 1-е півріччя 2022/2023 навчального року задовільною та затвердити план роботи цих здобувачів вищої освіти на наступний звітний період.

Анонсуємо: наступний етап піврічного звітування (проміжний) заплановано на 06 березня (понеділок) 2023 року.

Звітувати будуть:

– Світлана КОВАЛЕНКО, аспірантка 2-го року денної форми навчання, магістр екології, тема дисертації «Зниження екологічних ризиків поверхневих водних об'єктів в умовах басейнового принципу управління водними ресурсами», науковий керівник – Роман ПОНОМАРЕНКО, доктор технічних наук, професор, начальник факультету оперативно-рятувальних сил НУЦЗ України,

– Юрій ДІДОВЕЦЬ, ад’юнкт 3-го року денної форми навчання, майор служби цивільного захисту, спеціаліст цивільного захисту, тема дисертаційної роботи «Розробка технології рекультивації земель місць знешкодження та знищення боєприпасів», науковий керівник – Володимир КОЛОСКОВ, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки НУЦЗ України,

На 13 березня (понеділок) 2023 року заплановано наступний етап піврічного звітування (завершальний), звітувати буде:

– Дмитро НІКУЛЕСКО, ад’юнкт 1-го року заочної форми навчання, полковник служби цивільного захисту, магістр пожежної безпеки, тема дисертаційної роботи «Комплексна оцінка впливу артилерії на компоненти навколишнього природного середовища внаслідок бойових дій», наукові керівники – Юлія ДАНЧЕНКО, доктор технічних наук, професор, професор кафедри фундаментальних дисциплін Національної академії національної гвардії України та Олександр КОНДРАТЕНКО, доктор технічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища факультету техногенно-екологічної безпеки НУЦЗ України.

Висловлюємо подяку запрошеним фахівцям за актуальні запитання та слушні поради для молодих науковців.

Побажаємо нашим майбутнім докторам філософії наснаги та результативності.