5 – 10 вересня 2022 року проходив Міжнародний конгрес двигунобудівників спільними зусиллями організаторів з Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», Національний технічний університет «ХПІ», ДП «Івченко-Прогрес», АТ «Мотор Січ», АТ «ФЕД», Чорноморський національний університет ім. Петра Могили.

Пленарне та секційні засідання конгресу відвідали здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня, які навчаються за освітньо-науковою програмою «Техногенно-екологічна безпека» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» у галузі знань 18 «Виробництво та технології»:

– МАКАРОВ Євген, магістр цивільної безпеки, ад’юнкт кафедри 4-го року денної форми навчання, капітан служби цивільного захисту,

– ДІДОВЕЦЬ Юрій, спеціаліст цивільного захисту, ад’юнкт кафедри 3-го року денної форми навчання, майор служби цивільного захисту;

– КОВАЛЕНКО Світлана, магістр екології, аспірантка кафедри 2-го року денної форми навчання;

– КРАСНОВ Вячеслав, магістр управління цивільною безпекою, ад’юнкт кафедри 1-го року денної форми навчання, старший лейтенант служби цивільного захисту;

– НІКУЛЕСКО Дмитро, магістр пожежної безпеки, ад’юнкт кафедри 1-го року заочної форми навчання, полковник служби цивільного захисту.

Слід зазначити, що у збірнику тез доповідей конгресу опубліковано тези доповіді на тему «Taking into account the emissions of motor fuel vapors in the criteria-based assessment of the ecological safety level of power plants with reciprocating ICE exploitation process», а також статтю науково-технічному журналі «Двигуни внутрішнього згоряння» (видання категорії «Б» з переліку фахових видань переліку МОН України за спеціальністю 142 «Енергетичне машинобудування») на тему «Taking into account the emissions of motor fuel vapors in the criteria-based assessment of the ecological safety level of power plants with reciprocating ice exploitation process», у авторський колектив обох публікацій увійшов ад’юнкт кафедри Вячеслав КРАСНОВ.

Одними з найбільш актуальних питань сучасного двигунобудування є забезпечення нормативно встановленого значення показників рівня паливної економічності та токсичності відпрацьованих газів поршневих, ракетних та газотурбінних ДВЗ, а крім того важливим напрямом наукових досліджень на практичної діяльності є розробка і вдосконалення виконавчих органів технологій захисту навколишнього середовища, які забезпечують досягнення вказаного рівня.

Усі компоненти довкілля – атмосфера, гідросфера та літосфера – потребують захисту від негативного антропогенного впливу енергоустановок з двигунами внутрішнього згоряння.

Майбутні доктори філософії з технологій захисту навколишнього середовища отримали безцінний досвід живого спілкування з корефеями двигунодудування та екологізації ДВЗ.