Для популяризації академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти освітньо-професійних програм «Охорона праці» бакалаврського і магістерського освітніх ступенів керівництвом кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки та кураторами навчальних груп проведено відповідні бесіди із наголошенням на принципах самостійності, коректного використання інформації з інших джерел та уникнення плагіату, правил опису джерел, оформлення цитувань тощо.

Здобувачів вкотре ознайомлено з політикою, стандартами і процедурою дотримання академічної доброчесності в НУЦЗ України, що розкривається такими документами, як Кодекс академічної доброчесності Національного університету цивільного захисту України, Положення про організацію освітнього процесу в Національному університеті цивільного захисту України, Положення про систему забезпечення Національним університетом цивільного захисту України якості освітньої діяльності та якості вищої освіти (системи внутрішнього забезпечення якості), а також із першоджерелами, що регламентують запобігання академічного плагіату, та розміщеними на веб-сайтах періодичними виданнями Університету з етичними нормами публікації та рецензування статей.

Кураторами навчальних груп акцентовано увагу майбутніх фахівців з охорони  праці на тому, що, дотримуючись принципів та положень Кодексу академічної доброчесності НУЦЗ України, будь-хто з учасників освітнього процесу, який став свідком або має серйозну причину вважати, що стався факт порушення академічної доброчесності, має право подати офіційну скаргу на ім’я голови Комісії академічної доброчесності університету.

Під час кураторських годин зауважено і про те, що котрий рік поспіль за освітньо-професійними програми «Охорона праці» бакалаврського і магістерського освітніх ступенів протидія академічному плагіату здійснюється за допомогою Інтернет-сервісу Unicheck. Для перевірки робіт на наявність академічного плагіату реалізується система подвійного контролю - з боку здобувача вищої освіти і з боку керівника роботи.

Гаранти освітніх програм «Охорона праці»

Олена Шароватова, Богдан Цимбал