Низку запланованих на другий семестр 2022-2023 навчального року лекцій запрошених стейкхолдерів для ад’юнктів освітньо-наукової програми «Техногенно-екологічна безпека» зі спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» відкриває Роман Пономаренко, доктор технічних наук, професор, начальник факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України, підполковник служби цивільного захисту.

Його лекція під назвою «Моделювання та оцінювання стану поверхневих водних об’єктів України» відбулась у застосунку Zoom 22 грудня 2022 року.

Екологічно безпечний стан поверхневих водних об’єктів України потребує нових підходів до управління ним на основі результатів математичного моделювання з використанням даних аналізу проб води та інших експериментальних даних.

На лекції були присутні: Євген Макаров, капітан служби цивільного захисту, ад’юнкт 4-го року навчання; Юрій Дідовець, майор служби цивільного захисту, ад’юнкт 3-го навчання; Світлана Коваленко, аспірантка 2 року навчання, Вячеслав Краснов, старший лейтенант служби цивільного захисту, ад’юнкт 1-го року навчання та у режимі телефонного зв’язку Дмитро Нікулеско, полковник служби цивільного захисту, ад’юнкт 1-го року навчання (заочна форма). Також на лекції були присутні науково-педагогічні працівники кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища, що забезпечують опанування освітніх компонентів програми: Володимир Колосков, завідувач кафедри, к.т.н., доцент; Олександр Кондратенко, доцент кафедри, д.т.н., доцент; Вадим Бабакін, викладач кафедри, д.ю.н., доцент; Станіслав Душкін, доцент кафедри, к.т.н., доцент.

Лекцію проведено у рамках академічної співпраці за рахунок часу виконання самостійної роботи освітньої складової та наукової складової освітньо-наукової програми «Техногенно-екологічна безпека».

Від імені колективу кафедри та здобувачів вищої освіти хочемо висловити вдячність професору Роману Пономаренку за безпосередню участь освітньому процесі за освітньо-науковою програмою «Техногенно-екологічна безпека».

Моделювати та управляти екобезпечним станом гідросфери у масштабах цілих регіонів держави?

Так, і такі наукові задачі нам під силу!