Майбутні бакалаври і магістри з охорони праці, що навчаються за денною і заочною формами, на чолі із гарантами освітньо-професійних програм «Охорона праці» Оленою Шароватовою і Богданом Цимбалом взяли участь у професійному онлайн-заході «Зміни до Типового положення про навчання з питань охорони праці».

Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) встановлює порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності, а також учнів, курсантів, слухачів та студентів навчальних закладів під час трудового і професійного навчання з метою отримання ними необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт. Дане положення спрямоване на реалізацію в Україні системи безперервного навчання з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій.

Обговореними під час зустрічі питаннями були: вплив сучасних змін на ринок праці, навчання та перевірку знань, ринкові відносини у сфері навчання; зміни до умов та порядку проведення навчання з питань охорони праці; новації у проведенні перевірки знань з питань охорони праці; особливості оформлення результатів навчання та перевірки знань з питань охорони праці тощо.

Організатори заходу - науково-виробничий журнал «Охорона праці» - до обговорення актуалізованих питань запросили представників Федерації профспілок України, Федерації роботодавців України, Міністерства економіки України, Державної служби України з питань праці, представників провідних навчальних центрів України (центру сертифікації систем менеджменту ТОВ «Новатор Інтернешнл Україна» (AFNORUkraine)), міжнародних аудиторів у сфері охорони праці та усіх бажаючих осіб, дотичних до сфери охорони праці.

Анонсовані й обговорені на вебінарі питання виступають ключовими у підготовці майбутніх фахівців з охорони праці на факультеті техногенно-екологічної безпеки НУЦЗ України і детально розкриваються при вивченні фахових освітніх компонентів як бакалаврами («Вступ до фаху», «Правові основи цивільного захисту та охорони праці», «Профілактика виробничого травматизму та професійних захворювань», «Управління та нагляд у галузі охорони праці», «Розслідування, облік та аналіз нещасних випадків на виробництві»), так і магістрами («Моніторинг охорони праці та теорія професійних ризиків», «Державне управління охороною праці та техногенною безпекою»).

Беручи участь у подібних комунікаціях, здобувачі вищої освіти на даному етапі навчання набувають здатність аналізувати суспільні явища й процеси на рівні, необхідному для професійної діяльності, знати нормативно-правові засади забезпечення охорони праці; читати й розуміти фахову літературу, використовуючи її у соціальній і професійній сферах; здійснювати аналіз фахових документів, що діють в умовах сьогодення, і потреб професійної сфери для конструктивного її розвитку; розробляти тексти та документи з питань професійної діяльності; демонструвати культуру мислення та виявляти навички щодо організації діалогу на рівні, необхідному для професійної діяльності.

Олена Шароватова, Богдан Цимбал,

кафедра ОП та ТЕБ