В умовах сьогодення якість виконання майбутніми фахівцями з охорони праці практичних завдань фахового циклу підвищується завдяки відкритим онлайн-заходам, що в тому числі періодично організовуються науково-виробничим журналом «Охорона праці».

На завершення періоду навчальної практики (професійної) 24 червня 2022 року здобувачі вищої освіти 2-го курсу доєднались до онлайн-вебінару «Фронт безпеки праці: робота служби охорони праці ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» в умовах воєнного стану».

Спікером заходу виступив професор МІМ-Київ, доктор технічних наук, консультант та викладач з ISO 45001 Віталій Цопа, Службу охорони праці ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» – одного з найбільших підприємств Європи з випуску картонно-паперової продукції – представили головний інженер з охорони праці Богдан Тесля, консультант з охорони праці Анатолій Севрук, начальник відділу охорони праці Олена Косова, інженери з охорони праці I категорії Руслан Смірнов та Анатолій Гітун.

Серед обговорених питань: чи змінилася роль служби охорони праці ПрАТ ККПК в умовах воєнного стану, як змінилася організація роботи служби охорони праці та підрозділів комбінату, чи виконуються вимоги ISO 45001 до системи управління безпекою праці та здоров’я працівників в умовах війни, з якими проблемами зіткнулася служба охорони праці з початком воєнного стану та як вони вирішувались.

Забезпечуючи різноманітність представлення практичного виміру сфери охорони праці з урахуванням вимог сьогодення, що внесло чимало особливостей в систему її забезпечення, подібні заходи у межах проходження здобувачами вищої освіти навчальної практики сприяють забезпеченню необхідних умов для реалізації її змісту та набуттю здобувачами визначених освітньою програмою компетентностей.

Олена Шароватова, кафедра ОП та ТЕБ