Складові системи управління безпекою в рекомендаціях Міжнародної асоціації виробників нафти та газу IOGP; критичні ризики та засоби управління; чим ПЛАС відрізняється від Emergency Plan; аудит 360°, відмінність від аудиту з охорони праці; як перевірити готовність до надзвичайних ситуацій і воєнних дій. Конструктивні практики за такими професійними та нагальними в Україні питаннями під час названого вебінару презентували фахівці, що за професійними обов’язками відповідають за напрями Safety + Security (Валентина ЗАБЕЛІНА («Shell»), Анатолій АЛЕКСЄЄВ («Expert Petroleum»), секьюріті-експерт з Німеччини Фелікс ТИМЧЕНКО («Lange& Sohne»)).

Ще один вебінар Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH) із серії відкритих тренінгів з безпеки від фахівців підприємств світового рівня, що стають у неабиякій нагоді не лише представникам усіх секторів економіки, а й академічній спільноті, яку на заході представили і науково-педагогічні працівники кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки – гаранти освітніх програм бакалаврату / магістратури «Охорона праці» та магістратури «Екологічна безпека» (доценти Олена ШАРОВАТОВА, Богдан ЦИМБАЛ, Олена БРИГАДА).

Подібна взаємодія учасників сприяє як опануванню новими технологіями «Правил, що рятують життя», так і розумінню того, що і як мають роботи фахівці з безпеки, які межі їхньої відповідальності в умовах сьогодення, яких стратегій розвитку і комунікації у власній професійній діяльності вони мають дотримуватись, якими якостями володіти. Відповіді на такі питання є важливими складовими у справі систематичного удосконалення освітніх програм з позицій поглядів представництва як вітчизняних, так і закордонних стейкхолдерів, що вкрай важливої актуальності набирає в умовах розвитку програм подвійних дипломів.

З вдячністю координаторці ESOSH Ользі Богдановій

за можливість брати участь у заходах,

кафедра ОП та ТЕБ