Виконання нових та більшої складності професійних обов’язків вимагає від науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти підтримки та систематичного розвитку належного рівня професійної кваліфікації.

Професійний розвиток, виступаючи безперервним процесом набуття нових та вдосконалення раніше набутих професійних та загальних компетентностей, необхідних для професійної діяльності, передбачає постійну самоосвіту та інші види і форми професійного зростання.

Науково-педагогічні працівники кафедри Охорони праці та техногенно-екологічної безпеки - гаранти освітніх програм «Охорона праці» (бакалавр/магістр) та «Екологічна безпека» (магістр) – доценти Олена Шароватова, Богдан Цимбал, Олена Бригада - систематично поглиблюють самоорганізоване набуття необхідних компетентностей у повсякденні, пов’язаному з різними напрямами професійної і громадської діяльності.

Поряд з іншим, одним з шляхів здобуття інформальної освіти стає активна участь у таких заходах, як:

- Open Education Forum (15-16 березня 2021 року) - Міжнародна конференція для обговорення провідних академічних практик, проектів та програм у сфері освіти, що передбачала дискусії кращих фахівців, обговорення хвилюючих та нагальних проблем актуальної тематики і стала платформою для комунікації та обміну кращим досвідом стейкхолдерів освітянської сфери: викладачів, студентів, роботодавців та експертів;

- Форум «Досконалість викладання і навчання у вищій освіті» (17-18 березня 2021 року) – платформа обміну досвідом щодо вдосконалення викладання та навчання в Україні та Великій Британії; професійного розвитку викладача університету; обговорення викликів та можливостей у часи суттєвої трансформації викладання; презентації інституційних кейсів фахового розвитку.

Триваючи впродовж усього періоду професійної діяльності, подібна активність відповідає вимогам Методичних рекомендацій для професійного розвитку науково-педагогічних працівників, регламентованих Наказом Міністерства освіти і науки України від 30.10.2020 року № 1341.

Олена Шароватова,

кафедра ОП та ТЕБ