На факультеті техногенно-екологічної безпеки науково-педагогічні працівники разом зі здобувачами вищої освіти під час кураторських годин з’ясовували особливості суперечностей у розумінні Міжнародного жіночого дня, якому вже поза 100 років, і який сенс слід вкладати у відзначення цієї дати

Відповідальна з гендерних питань факультету ТЕБ Олена Шароватова під час кафедральних заходів акцентувала увагу колег на певній хибності поширеного сприйняття і способу відзначення Міжнародного жіночого дня.

З урахуванням карантинних обмежень для здобувачів вищої освіти – майбутніх фахівців з охорони праці – доцентами кафедри охорони праці і техногенно-екологічної безпеки Оленою Шароватовою та Богданом Цимбалом - проведені кураторські години «Свято 8 Березня у контексті ґендерної рівності» та «Жіночий день: історія світової практики і рівноправне майбутнє».

Крім активної участі студентства у таких позанавчальних заходах  (здобувачок вищої освіти Діани Гаста, Юлії Руденко, Катерини Соїної, Вікторії Горбенко, Оксани Зуєвої, Катерини Водки), а також досвіду відвідування й усвідомлення унікальності розташованого у Харкові Музею жіночої та гендерної історії, що є унікальним і єдиним на теренах Європи Центром гендерної культури, слід відмітити і факти успішного проходження вихованками кафедри відповідних сертифікаційних програм, підготовки матеріалів на відповідні Конкурси, що дозволяє їм вже фахово аналізувати події та суспільні явища з гендерної точки зору.

Загалом Березень у багатьох країнах світу асоціюється з Місяцем жіночої історії (Women's History Month). Мета ініціативи - розповісти про сторінки жіночої історії, активізувати дискусії про дотримання прав жінок, сприяти досягненню цілей гендерної рівності та підкреслити внесок жінок у розвиток суспільства.

Колектив кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки разом зі здобувачами вищої освіти, що здобувають фах за освітніми програмами «Охорона праці», цілком підтримує такі ініціативи, збагаючуючи обізнаність свою і оточуючих про жіноче обличчя у різних сферах буття.

З 8 Березня! З Міжнародним жіночим днем!

Олена Шароватова, кафедра ОП та ТЕБ