У 2016 році колективом кафедри прикладної механіки та технологій захисту навколишнього середовища підготовлено до видання підручник з дисципліни "Технічна механіка рідина та газу".

За результатами науково-дослідних робіт, що виконуються колективом кафедри, до видання підготовлені численні монографії, як українською, так і англійською мовами.

Щорічно працівниками кафедри готуються і видаються навчальні видання з дисциплін кафедри з урахуванням специфіки підготовки майбутніх фахівців.

Для забезпечення навчального процесу науково-педагогічними працівниками для кожної дисципліни розроблено комплект методичного забезпечення.

Основу комплекту складають:

• - Курс лекцій;
  • - Методичні вказівки до виконання самостійної роботи;
  • - Методичні вказівки до виконання лабораторних роботи;
  • - Журнал виконання лабораторних роботи.

Навчально-методичні видання передаються до бібліотечного фонду, а методичні матеріали та наочні стенди використовуються на кафедрі.