Результатом активної участі науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти кафедри охорони праці і техногенно-екологічної безпеки - майбутніх фахівців з охорони праці - в серії вебінарів для країн Східної, Південно-Східної Європи та Центральної Азії в рамках щорічної кампанії «16 днів активностей проти гендерно-зумовленого насильства», поряд із набуттям важливої у складних реаліях сьогодення інформації превентивного змісту, стало отримання відповідних сертифікатів.

Вебінар 1. «Чому вона терпить? Причини, передумови і види насильства у відносинах»:

Що таке насильство і чим воно відрізняється від конфлікту?

Чому у відносинах відбувається насильство і як воно перетворюється на рутину?

Що відбувається у стосунках до того, як він уперше її вдарить?

«Колесо насильства»: чому жінки часто повертаються до кривдника?

«Синдром набутої безпорадності»: чому жінка боїться себе захистити?

Чи може ґвалтівник зупинитися?

Вебінар 2. «Портрет кривдника. Як стереотипи перетворюються на кулак»:

Як розпізнати ґвалтівника?

Чому із слухняних хлопчиків виростають убивці жінок? (дослідження в Канадській в’язниці)

Як переконання та стереотипи підживлюють домашнє насильство?

Тривожні сигнали: як зрозуміти, що він її ударить (дослідження «Графік вбивств»)

Механізми профілактики насильства у суспільстві.

Вебінар 3. «Не нашкодь. Способи підтримки потерпілих від насильства»:

як правильно допомогти потерпілій і що (не-)варто робити під час розмови з нею?

«Моя поліція мене захищає»: як правильно взаємодіяти з правоохоронними органами у випадках насильства і чому «Може помиритеся?» не працює.

Вторинна травматизація: чому її змушують знову і знову розповідати про пережите насильство під час слідства та суду?

Відповіді на такі питання крізь власний професійний досвід надавала спікерка Марта Чумало - українська гендерна експертка, феміністка, співзасновниця центру «Жіночі перспективи», правозахисниця та психологиня з досвідом допомоги жертвам гендерно зумовленого насильства, яка більше 25 років займається гендерною рівністю та правами жінок в Україні та за її межами.

Через подібне вмотивоване дозвілля і неформальну освіту відбувається ефективний поступ прогресивного українського суспільства у напрямі гендерночутливого підходу і принципу недискримінації. До заходів такого конструктивного розвитку долучаються і представники/-ці факультету техногенно-екологічної безпеки НУЦЗ України, отримуючи відповідне сертифікаційне підтвердження набутих знань.

Записи вебінарів та презентації спікерки: https://react-aph.org/uk/zapys-seriyi-vebinariv-po-protydiyi-genderno-motyvyrovanomu-nasyllyu/

Більше корисних матеріалів щодо гендерно-зумовленого насильства: https://16.react-aph.org/uk/

Інші корисні матеріали: https: //react-aph.org/uk/category/resursy-uk/

Олена Шароватова, кафедра ОП та ТЕБ