17.02.2022 р. на засіданні методичної ради Національного університету цивільного захисту Валентина ЛОБОЙЧЕНКО та Богдан ЦИМБАЛ, які, є, відповідно, гарантами освітньо-професійних програм «Екологічна безпека» (спеціальність 101 «Екологія», перший (бакалаврський) рівень вищої  освіти) та «Охорона праці» (спеціальність 263 «Цивільна безпека», другий (магістерський) рівень вищої освіти) виступили з доповідями щодо особливостей окремих елементів освітнього процесу вищої школи. Так, Богдан ЦИМБАЛ виступив з доповіддю на тему – «Інформальна та неформальна освіта та перспективи її впровадження в університеті». Були представлені основні можливості та набутий досвід неформальної освіти та підвищення кваліфікації  зі здобувачами вищої освіти, запропоновані пропозиції щодо удосконалення існуючих положень з навчальної, методичної та наукової діяльності НПП, а також активізації участі здобувачів та НПП в онлайн-курсах, розробки власного онлайн-курсу самими НПП. Існуюча в університеті процедура перезарахування результатів навчання, на думку Богдана ЦИМБАЛА, потребує оптимізації. Доповідь Валентини ЛОБОЙЧЕНКО «Механізми підтвердження академічної доброчесності під час відпрацювання кваліфікаційних  робіт» була присвячена питанням відображення академічної доброчесності в законодавстві України, регламентації її дотримання у національних та закордонних закладах вищої освіти. Було розглянуто окремі приклади перевірки кваліфікаційних робіт на наявність академічного плагіату різних ЗВО України, представлено напрацювання кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки НУЦЗ України у зазначеному напрямку.  Внесено пропозиції щодо подальшого удосконалення  процедури підготовки кваліфікаційних робіт. Обидві доповіді були позитивно сприйняті та  викликали зацікавленість членів методичної ради.