Співпраця з іноземними університетами-партнерами є результатом запланованої стратегії розвитку НУЦЗ України. Вона включає, серед іншого: обмін викладачами, організацію конференцій, реалізацію дослідницьких проектів, додаткові можливості для здобувачів вищої освіти, зокрема, відвідування лекцій видатних професорів з європейських університетів, проходження стажування та реалізацію дослідницьких тем, підготовку майбутніх кваліфікаційних робіт тощо.

Між НУЦЗ України та Університетом управління охороною праці (Катовіце) було підписано рамкову угоду, яка передбачає співпрацю у галузі навчання здобувачів вищої освіти та здійснення спільної науково-дослідної діяльності, у т.ч. у сфері розвитку культури та традицій країн-партнерів.

Цілі договору реалізовуватимуться в наступних формах:

У галузі освіти:

1. Реалізація навчальних програм за узгодженими освітніми програмами.
  2. Обмін науково-педагогічними та науковими працівниками для проведення лекцій, семінарів тощо.
  3. Проведення занять з вивчення польської мови.

У галузі наукових досліджень:

1. Проведення спільних науково-дослідних проектів за рахунок власних коштів.
  2. Обмін та публікація результатів наукових досліджень.
  3. Організація спільних конференцій, симпозіумів тощо.
  4. Подання заявки на отримання грантів Європейського Союзу у науково-дослідних цілях в межах співпраці з Україною.

У галузі культури – створення умов, що дозволяють проводити презентації у галузі культури та мистецтва країн-партнерів, зокрема, щодо соціальної діяльності обох університетів.