24 лютого 2020 року старшим викладачем кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Цимбалом Богданом Михайловичем для магістрів з охорони праці, групи МОП-19-511 були організовані та проведені виїзні практичні заняття, з дисципліни «Атестація та паспортизація робочих місць і ергономіка» на ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5».

Харківська теплоелектроцентраль №5 – одна з найбільших в Україні. Вона розташована в Дергачівському районі Харківської області поблизу села Подвірки і призначена для забезпечення електроенергією і теплом побутових, промислових і бюджетних споживачів міста Харкова.

Харківська ТЕЦ-5 здатна нести електричне навантаження до 540 МВт і покривати теплове навантаження до 1420 Гкал/год. На сьогодні виробничий внесок ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» у промисловий розвиток і економічний добробут України та Харківського регіону складає більш ніж 50 млрд. кВт·год електроенергії та понад 48 млн. Гкал теплової енергії.

Харківська ТЕЦ-5 також виконує надзвичайно важливу функцію стабілізації тиску в газорозподільних мережах Харкова. У разі необхідності ТЕЦ може переходити з основного виду палива, природного газу, на резервне, топковий мазут, забезпечуючи високий рівень надійності енергозабезпечення споживачів і за умов низьких зимових температур, і у разі виникнення аварійних ситуацій на газопроводах.

Темами практичних занять були: «Класифікація системи стандартів умов праці та їх кодування. система стандартів безпеки праці, що встановлюють вимоги до засобів колективного та індивідуального захисту» та «Пошук конкретних стандартів безпеки праці, які встановлюють вимоги до засобів колективного та індивідуального захисту».

Публічне акціонерне товариство «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5» є одним із провідних виробників електричної та теплової енергії на рівні найвищих світових стандартів якості, екологічної безпеки, безпеки праці.

Для досягнення цієї мети розроблена та впроваджена система менеджменту професійного здоров’я та безпеки праці (СМПЗіБП) у відповідності до вимог міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007. Ця система управління спрямована на виконання очікувань споживачів (замовників) та інших зацікавлених сторін, застосовних вимог міжнародних стандартів і норм, чинного законодавства, постійне поліпшення всіх процесів та діяльності Товариства, результативне управління пов’язаними з ними ризиками.

У зв’язку із зазначеним правління ПАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5» бере на себе зобов’язання:

1. Підтримувати беззаперечну репутацію Товариства, як сучасного підприємства з менеджментом найвищого світового рівня.
  2. Постійно аналізувати вимоги споживачів (замовників) та інших зацікавлених сторін і забезпечувати належні умови для їх виконання на найвищому рівні безпеки праці та охорони здоров’я. Запобігати нещасним випадкам, травмуванню та погіршенню здоров’я персоналу підприємства, відвідувачів та сусідів у зв’язку із діяльністю Товариства.
  3. Виконувати всі застосовні вимоги регіональних, національних, міжнародних стандартів, норм чинного законодавства, які регламентують діяльність Товариства.
  4. Підвищувати якість продукції та послуг, які постачаються та надаються споживачам (замовникам), забезпечувати усунення, пом’якшення чи управління негативним впливом небезпек і ризиків, пов’язаних з виробленням продукції та діяльністю Товариства, шляхом забезпечення всіх процесів СМПЗіБП компетентним персоналом, необхідними матеріальними та фінансовими ресурсами, впровадження сучасних методів керування процесами на базі результатів аналізу задоволеності та довіри споживачів (замовників), інших зацікавлених сторін, відповідності діяльності Товариства застосовним законодавчим та іншим вимогам.
  5. Забезпечувати постійне поліпшення результативності та ефективності функціонування СМПЗіБП шляхом раціонального вдосконалювання організації діяльності, аналізування та актуалізації документації, підвищення виробничого, інтелектуального та фінансового потенціалу Товариства.
  6. Створювати, підтримувати та поліпшувати умови, спрямовані на зростання зацікавленості всього персоналу в ефективній діяльності Товариства.
  7. Підтримувати взаємовигідне співробітництво з постачальниками, підрядниками, державою і суспільством.

Всебічна підтримка Системи менеджменту професійного здоров’я і безпеки праці та усвідомлення своєї ролі в ній всім персоналом Товариства, систематичне та глибоке аналізування даних про її функціонування на всіх рівнях, обов’язкова реєстрація та аналізування причин всіх невідповідностей, претензій, побажань та вимог всіх зацікавлених сторін, своєчасне впровадження результативних коригувальних та запобіжних дій є надійною гарантією реалізації Політики щодо професійного здоров’я і безпеки праці ПАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5».

Під час занять студенти мали змогу професійного спілкування з інженером з охорони праці, з інженером пожежної безпеки та цивільного захисту. Мали змогу побачити машинне відділення, отримали практичну інформацію з атестації робочих місць та ознайомитись з картками умов праці, наказами про проведення та про результати атестації робочих місць.

Висловлюємо подяку адміністрації ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» та начальнику відділу з охорони праці Мінковичу Олександру Володимировичу та інженеру з пожежної безпеки та цивільного захисту Мартинчуку Юрію Миколайовичу за вагомий вклад в практичну складову майбутніх фахівців з охорони праці.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Чат для вступників.
Підпишись! Дізнайся все про умови прийому та навчання!